Як правильно пов’язувати арматуру для фундаменту

Правильна в’язка арматури під фундамент є основою надійного армуючого каркаса, забезпечуючи міцність і довговічність стрічкового фундаменту. Технологічної альтернативою зв’язування вважається зварювання, проте популярність цього способу знижується. Такі роботи більш трудомісткі і вимагають високого професіоналізму, місця зварювального з’єднання схильні окислювальним процесам і корозії.

У сучасному будівництва існує кілька методів армування в кутах стрічкового фундаменту, з застосуванням різних матеріалів і пристосувань для закручування дроту. Безумовно, металопрокат має гідної якості

 

Який використовувати матеріал

 

Сталевий прут підбирається в залежності від несучої здатності споруди. Чим вище навантаження на будівлю, тим більше повинен бути діаметр стрижня. Враховується також тип ґрунту і матеріал самої споруди. Для об’єктів, виконаних з полегшених матеріалів (газоблоки, брус тощо) рекомендується використовувати металевий прут поперечним перетином від 12 міліметрів, оскільки більш тонка арматура застосовується в інших цілях. Для будівель з цегли оптимальним варіантом перерізу прута стане 1,4-1,6 міліметрів.

 

Необхідно також звернути увагу на клас арматури. Для приватних будинків і одноповерхових будівель прийнято використовувати арматуру класу А3, для багатоповерхових – А 2. Досвідчені майстри радять в’язати прути для фундаменту дротом діаметром 0,8-1 мм Замість дроту можна застосовувати пластикові хомути, однак у процесі заливки бетону необхідно виключити ходіння по каркаса. В іншому випадку в’яжучі характеристики пластикових хомутів значно знижуються.

 

В якості допоміжного інструменту може застосовується для в’язальний гачок, спеціальний пістолет (механічний, гвинтовий або напівавтоматичний) або ж звичайний шуроповерт. Гачок і пістолет повністю готові до виконання необхідних дії. Для шуруповерта слід виготовити своїми руками нескладне пристосування (насадку), яка вставляється в патрон. Це імпровізований гачок з товстого дроту, електрода або цвяха.

 

 

Як правильно пов’язувати арматуру

 

При наявності мінімальних знань з будівництва монтаж конструкції доступний будь-якому чоловікові. Оптимальне кількість працівників для фундаменту будинки площею 80-100 м2 становить 3-5 чоловік, при умові чіткого розподілу функцій.

При необхідності вони зможуть надати один одному швидку допомога, не створюючи тисняву.

Пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими покроковими інструкціями, як в’язати арматуру під бетон:

  • “Найпростіший”. Відрізок дроту згинаємо навпіл, з підбиттям її під арматуру (там, де прикріплені два прута). У дротяну петлю просовуємо гачок. За допомогою пальців вільний кінець дроту накидаємо на гачок і несильно здавлюємо. Гачком виробляємо обертання 3-5 циклів до міцної фіксації елементів.

 

  • “Найбільш зручний”. Протягуємо дріт під сталеві стрижні, вставляємо гачок в петлю і чіпляємо їм інший край дроту. Опускаємо дріт вниз, відводимо гачок у напрямку до себе і робимо кілька оборотів. Даний спосіб звільняє одну руку майстра.

 

  • «Найміцніший». Складену вдвічі дріт протягуємо під арматуру, притискаючи до металевого прута. Кінці відгинаємо у напрямку до себе. Вставивши гачок, робимо кілька обертальних циклів до правильної фіксації.

 

На сучасному ринку представлено завидне різноманітність металопрокату різної ціни і якості. Багато покупців вважають за краще замовити арматуру з доставкою и позбавити себе від додаткових складнощів. Для досягнення бездоганного результату важливо враховувати всі нюанси: розрахунок кількості матеріалів, пошук надійного постачальника, підготовка місця під фундамент, дотримання технології.